Badania DNA coraz popularniejsze w Polsce.

Dodano 4 lutego 2016, w Bez kategorii, przez Marasadmin

 

Badanie DNA zdaje się szybko zdobywać uznanie Polaków – w Polsce jest przeprowadzanych niecałe dziesięć tysięcy badań stwierdzających pokrewieństwo rocznie. Badania genetyczne to dzisiaj temat coraz częściej analizowany w gazetach i w Internecie. Badaniom tym poddają się gwiazdy sceny i polityki, które zastanawiają się, czy są rzeczywiście rodzicami dzieci – w tym kręgu znalazł się m.in. Boris Becker, Justin Bieber, a także Piotr Zelt. Jeszcze w poprzedniej dekadzie przeprowadzenie badania DNA wiązało się z ogromnymi wydatkami, ale teraz test na pokrewieństwo kosztuje nawet dziewięćset złotych.

Osoby, które chcą poddać się badaniu na ojcostwo mają absolutną pewność w przypadku zaprzeczenia bycia ojcem, natomiast w przypadku stwierdzenia pokrewieństwa –około 99,9999%. Należy podkreślić, że wyłącznie poprzez przeprowadzenie badania DNA możliwe jest potwierdzenie lub wykluczenie pokrewieństwa z dzieckiem.

O pewność badań DNA nie trzeba się obawiać, pod warunkiem, że korzystamy z oferty cenionych firm medycznych mających certyfikat ISO17025. Jest to kluczowa kwestia, bo wyłącznie badania DNA z tym certyfikatem są przyjmowane przez sądy rodzinne oraz trybunał. Co ważne, obecnie wiele organów zleca wykonanie testów genetycznych. Dzięki innowacyjnej technologii nieinwazyjne badanie DNA można przeprowadzić już na dwudniowym dziecku. Aby uzyskać materiał genetyczny, pracownik laboratorium potrzebuje wymazu z wewnętrznej części, kropli krwi, czy nawet jedynie niewielkiego skrawka odzieży. Dla wygody dziecka test ojcostwa można wykonać w miejscu, gdzie czuje się bezpiecznie. Do wykonania testu DNA w warunkach domowych niezbędny jest zestaw przygotowany przez klinikę, a po pobraniu materiału DNA odsyła się  go do analizy. W ten sposób, wykonanie testu na ojcostwo zajmuje zaledwie 10 minut i Taki test jest całkowicie anonimowy.
Nie należy bać się, że badana osoba przebyła chorobę lub bierze lekarstwa – DNA nie zmienia się przez całe życie.

Badania na pokrewieństwo są dzisiaj ogromnie popularne, a coraz większa ilość laboratoriów przeprowadzających te badania sprawia, iż zrobienie testu jest niebywale łatwe, a także niedrogie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>